Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1915 - родена е блуз пеачката Billie Holiday.
  • 1981 - Bruce Springsteen и E Street Band ја започнуваат првата европска турнеја.
  • 1997 - Liam Gallagher од Oasis се жени со актерката Patsy Kensit.
  • 1998 - George Michael е уапсен во јавен тоалет во Beverly Hills поради блудно однесување. По неколку дена јавно на CNN ќе признае дека е хомосексуалец. Инспириран од овој настан Michael ја создава Outside.
  • 1946 - роден е Bill Kreutzmann, тапанист на Grateful Dead.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје