Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1915 - родена е блуз пеачката Billie Holiday.
  • 1997 - Liam Gallagher од Oasis се жени со актерката Patsy Kensit.
  • 1937 - роден е Charly Thomas, тенор и шеф на Drifters.
  • 1949 - роден е John Oates од Hall and Oates.
  • 1998 - George Michael е уапсен во јавен тоалет во Beverly Hills поради блудно однесување. По неколку дена јавно на CNN ќе признае дека е хомосексуалец. Инспириран од овој настан Michael ја создава Outside.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје