Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1981 - Bruce Springsteen и E Street Band ја започнуваат првата европска турнеја.
  • 1937 - роден е Charly Thomas, тенор и шеф на Drifters.
  • 1975 - гитаристот Richie Blackmore ги напушта Deep Purple.
  • 1915 - родена е блуз пеачката Billie Holiday.
  • 1949 - роден е John Oates од Hall and Oates.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје