Антена 5 Тим

DJ Dynamite

Зоран Петров

Директор

petrov@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
DR.John, Errol Brown
Специјалност
Professional D.J., jingles
Песни
Музички времеплов
  • 1969 - Членот на Rolling Stoneѕ, Brian Jones додека се капел во својот базен се удавил, зашто бил под дејство на дрога и алкохол.
  • 2002 - Elton John добива почеснен докторат од Британската кралска музичка академија.
  • 1960 - Роден е Vince Clarke, клавијатурист во Depeche Mode, Yazoo и Erasure. I Love To Hate You
  • 1962 - Родена е Leslie Wundermann, попозната како Taylor Dayne. 'Tell It To My Heart'
  • 1973 - На својот последен концерт David Bowie изјавува дека ќе се пензионира од настапите во живо. Всушност сакал да каже дека сцената 'Ziggy Stardust' ќе биде пензионирана за концертни настапи, а не тој самиот.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје